Vergi Müfettişi Alımları Olacak!

Vergi Denetim Kurulu’na vergi müfettişi alımı yapılacak. Mart ayında yapılan sınav sonucunda başta 400 kişi olmak üzere alınan müfettiş sayısı 1500’ü bulucak.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 10 Temmuz 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı,29 ilde oluşturulan toplam 40 adet grup başkanlığı ile teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı.

07 Eylül 2019 Cumartesi, 02:20
Vergi Denetim Kurulu‘na vergi müfettişi alımı yapılacak. Mart ayında yapılan sınav sonucunda başta 400 kişi olmak üzere alınan müfettiş sayısı 1500’ü bulucak.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 10 Temmuz 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı,29 ilde oluşturulan toplam 40 adet grup başkanlığı ile teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı.Bu kapsamda, Ankara, İstanbul ve İzmir’de üç adet Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı, iki adet Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Grup Başkanlığı, üç adet Örtülü Sermaye, Transfer Fiyatlandırması ve Yurtdışı Kazançlar Grup Başkanlığı, aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir’in de yer aldığı toplam 29 ilde, otuz iki adet Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı kuruldu.
Vergi Denetim Kurulu başta kayıtdışılık ve kaçakçılıkla baş ederek,vergisel kayıpları azaltmayı amaç edinmiştir.Mart ayında yapılacak olan sınavlarla da toplamda bin 500’ü bulucak vergi müfettiş yardımcılarını denetim kadrosuna katacaktır.3 yıl boyunca yetiştirme dönemi içine girecek vergi müfettişleri,3 yılın sonunda alanında uzman vergi müfettişleri haline gelecektir.Ayrıca vergi müfettiş yardımcılarının bu 3 yıl boyunca yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla,Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına Eğitim Merkezi olarak kullanılmak üzere Ankara’da Eskişehir Yolu üzerinde,yaklaşık 33 bin metrekarelik bir alan üzerindeki bina tahsis edildi.

Bir önceki yazımız olan Alarko Holding Personel ve Eleman Alacak başlıklı makalemizde Alarko Holding Alımları, Alarko Holding Eleman Alımları ve Alarko Holding iş alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

ADS

BENZER İŞ İLANLARI

Emekli için en az 2711 TL! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Emekli ve memur için müjdeli haber! Emekliler ve memurlar için Ocak'ta yüzde 4 zam yapılacak. Ayrıca yüzde 3.46 enflasyon...

FLO Personel Alımları ve İş Başvurusu

Ayakkabıcılık sektöründe önemli bir marka olan FLO Türkiye’de Ziylan...

Evde Poşet Katlama ile Para Kazanma

Merhabalar arkadaşlar. Bu makalemizde sizlere evde poşet katlama ile...

Google AdSense İle Para Kazanmak

Bugün sizlere Google AdSense reklamları ile nasıl para kazanılır...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zonguldak Web Tasarım