Sağlık Bakanlığı Personel Alımları Başladı

Sağlık Bakanlığı kendi hastanelerinde çalıştırılmak üzere her sene binlerce personel almaktadır. Geçen ay yaklaşık olarak 30 bin personel almasına rağmen tekrardan personel alacağını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu ay için kafalarındaki personel sayısının yaklaşık olarak 18 bin kişi olduğunu belirtti…

09 Eylül 2019 Pazartesi, 01:40

Sağlık Bakanlığı kendi hastanelerinde çalıştırılmak üzere her sene binlerce personel almaktadır. Geçen ay yaklaşık olarak 30 bin personel almasına rağmen tekrardan personel alacağını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu ay için kafalarındaki personel sayısının yaklaşık olarak 18 bin kişi olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacağını belirttiğinde yüzbinlerce başvuru yapılmaktadır. Bu sebeple personel alımlarında belirli şartları taşıyan kişilerin işe alınacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak istiyorsanız sağlık liseleri veya üniversitede önlisans , lisans derecesinde bir sağlık bölümü bitirmeniz gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı Personel Kadroları

Sağlık Bakanlığının alacağı kadrolar ,sayıları ile birlikte açıklandı. Sağlık Bakanlığının alacağı kadrolar ise şunlardır;

  • Ebe (1000 Kişi)
  • Sağlık Memuru (3000 Kişi)
  • Hemşire (7000 Kişi)
  • Personel (7000)

Burada verdiğimiz sayılar, yaklaşık sayılardır değişiklik olabilir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık liselerinden mezun olan öğrenciler içinde onların branşına göre kadrolar açacağı müjdesinide verdi.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Formu

Bu sene alınacak kadrolar için KPSS sınavına girip puanı oluşan kişilerden alım yapılacak. Yapmanız gereken KPSS sınavına girip yeterli puan aldıktan sonra tercih sistemi açıldığında çalışmak istediğiniz şehirleri tercih ederek personel başvurusu yapmış olursunuz.

Eğer KPSS sınavına girmediyseniz hastanelerde sözleşmeli olarakta çalışabilirsiniz fakat bu durumda devlet memuru olamazsınız bu sebeple KPSS sınavına girerek şansınızı denemenizi tavsiye ederiz. Diğer iş ilanlarına sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank Personel Alımları Başladı başlıklı makalemizde Burgan Bank Gişe Memuru Alımları, Burgan Bank İş Başvurusu ve Burgan Bank İş İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

ADS

BENZER İŞ İLANLARI

Emekli için en az 2711 TL! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Emekli ve memur için müjdeli haber! Emekliler ve memurlar için Ocak'ta yüzde 4 zam yapılacak. Ayrıca yüzde 3.46 enflasyon...

FLO Personel Alımları ve İş Başvurusu

Ayakkabıcılık sektöründe önemli bir marka olan FLO Türkiye’de Ziylan...

Evde Poşet Katlama ile Para Kazanma

Merhabalar arkadaşlar. Bu makalemizde sizlere evde poşet katlama ile...

Google AdSense İle Para Kazanmak

Bugün sizlere Google AdSense reklamları ile nasıl para kazanılır...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zonguldak Web Tasarım