KPSS 2017/1 Tercih Sonuçları Merakla Bekleniyor

KPSS sonuçları için geri sayım başladı. 2017/1 tercih işlemlerini gerçekleştiren on binlerce memur adayının merakla beklediği konular arasında yer alan KPSS tercih sonuçları, ÖSYM tarafından Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açılacak. Aldıkları puana göre değerlendirilecek olan adaylar, KPSS sonuçları ile atamalarının gerçekleşip gerçekleşmediğini görüntüleyebilecek. Peki, KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen soru hakkında bazı detaylar

2017 KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce memur adayı tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. KPSS tercihlerini yapan adaylar için yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar KPSS tercih sonuçlarını ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden görüntüleyebilecekler.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde yapılan KPSS-2016’ya, ortaöğretim düzeyinde 3 milyon 294 bin 958 aday, ön lisans düzeyinde 1 milyon 280 bin 111 aday ve lisans düzeyinde ise 1 milyon 231 bin 54 aday olmak üzere toplam 5 milyon 806 bin 123 aday girdi. Zorlu bir süreci geride bırakan adaylar KPSS tercih sonuçları için sık sık ÖSYM’nin resmi sayfasını ziyaret ediyor.

ÖSYM’den sonuçlar konusunda henüz bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz yıllara bakıldığında sonuçların 12 Temmuz Çarşamba günü açıklanacağı öngörülüyordu. ÖSYM’nin sonuçları en kısa sürede açıklaması bekleniyor.

KPSS 2017/1 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN!

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS’de yüksek puan almak, bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*