YÖK Uzman Yardımcısı Alımı

YÖK Uzman Yardımcısı Alımı yapacağını duyurdu. Yüksek öğretim kurumu üniversitelerden sorumlu bir devlet dairesidir. YÖK bünyesinde çalışan kişiler devlet memurlarının yararlandığı tüm avantajlardan faydalanabilmektedirler. YÖK diğer devlet kurumlarına göre izole bir çalışma alanına sahiptir. Genellikle üniversite sorunları ve diğer üniversite işleriyle ilgilenirler.

YÖK Uzman Yardımcısı Alımı detaylarına göz atalım;

Alanı Kadro Adedi Mezun Olunan Alan/Bölüm Sınav Türü ve Puanlar
Hukuk 2 Hukuk Fakültesi KPSS – P79
Uluslararası İlişkiler 2 Uluslararası İlişkiler KPSS – P33
Kamu Yönetimi 1 Kamu Yönetimi Bölümü KPSS – P37
İşletme 1 İşletme KPSS – P19

Başvuru Şartları

– 2014 veya 2015 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanlarının karşılarında belirtilen puan türüne göre asgari 85 puana sahip olmak.
– Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak.
– Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

Başvuru Tarihleri : 30 Mayıs-10 Haziran 2016
Başvuru Adresi : Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 1 06539 Bilkent/ANKARA adresine şahsen, elden, posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla teslim

YÖK Uzman Yardımcısı Alımı ilanına başvurmak istiyorsanız yukarıda açıklanan yolları izleyerek başvuru yapabilirsiniz. Daha fazla detay ve bilgi için yök’ün internet sitesine erişebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*