Youtube İle Para Kazan

Youtube, ülkemizde çok yoğun olarak kullandığımız sitelerin başında yer almaktadır. Komik videolar, video klipler vb. aklınıza gelebilecek bir çok içerikte video youtube sitesinde bulunmaktadır. Google firması youtube üzerinde para kazanma işlevini aktif ettikten sonra videolardan para kazanma devri de başlamış oldu.

Son 2 – 3 senedir oldukça popüler olan bu ” youtuber ” mesleği özellikle genç nesilin baya ilgisini çekmiş durumdadır. Youtube ile para kazanabilmek için yapmanız gerekenleri bir kaç maddede ele alalım.

– Youtube hesabınız var ve para kazanmaya karar verdiniz. Youtube üzerinde bir çok kanal gördünüz şöyle para kazandım, youtube’dan play butonu geldi vs. gibi bu tarz videolar ister istemez insanı bu yönde cezbetmektedir. Öncelikle youtube hesabınıza yükleme yapmaya başlamadan önce yükleyeceğiniz videoları kendiniz mi çekeceksiniz yoksa hazır videolardan kolaj mı yapacaksınız buna karar vermeniz gerekir.

– Youtube de para kazanmanın birinci önceliği özgün videolar yüklemektir. Özgün fikirler ilgi çekecek izlenme oranlarını arttıracak çekimler her zaman size abone ve para olarak dönecektir.

– Fikir buldunuz, video çektiniz yüklediniz ancak insanlar yüklediğiniz videoya nasıl ulaşacaklar? Bunun da yolu farklı sosyal medya sitelerinde reklamdan geçmektedir. Varsa internet siteniz yoksa forumlar, facebook, twitter, instagram gibi sosyal ağlardan paylaşımlar ve gerekirse ücretli sponsorlu reklamlar vererek youtube kanalınızın insanlar tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere baya kolay oldu. Youtube reklam hesabı, google adsense açma vs. konularıyla ilgili google üzerinde bir çok döküman bulabilirsiniz. Youtube’nin can sıkıcı kısmı ise telif haklarıdır. Yüklediğiniz video otomasyon yazılımları tarafından kontrol edilir ve herhangi bir müzik, görüntü vb. telifi ihlal ettiğiniz tespit edilirse videonuz yayından kaldırılır. Bu tarz durumlardan korunmak için baştada belirttiğimiz gibi özgün fikirler ve müzik kullanmanız gerekiyorsa direk orjinal halini değil remix vb. hallerini kullanmanız gerekmektedir.

Youtube İle Para Kazan işlemi işte bu kadar kolay. Sizde youtube üzerinden şansınızı deneyebilirsiniz. Kim bilir belki milyonların takip edeceği bir kanal oluşturmayı başarabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*