Makale Yazarak Para Kazan

Makale, rastgele bir hususta, bir görüşü, bir fikiri savunmak ve kanıtlamak amacıyla yazılan yazılara denir. Gazete ve dergilerde yayınlanır. Bir gerçeği açıklamak, bir hususta görüş ve düşünceler öne sürmek ya da bir tezi savunmak, desteklemek amacıyla yazılan yazılara da “yazı” denir. Makaleler bir gerçeği kanıtlamak amacıyla yazılır. Makalelerde bilimsel verilerden yararlanılır. Makale yazabilmek gerçekte çok zor bir olaydır. Makalenizi istenilen şekilde yazmanız gerekmektedir. İşverenler yazılarını genel de Türkçe’ye uygun, imla hatası olmayan, kesintisiz bir dille yazılmış, okuyan kişileri sıkmayacak şekilde yazılan yazılar istemektedirler.

Makale yazma işinin basit alanı ise internet bağlantınız bulunduğu her yerde uzaktan bu işi yapabilmektesiniz. İşverenlerin bir fazlası sizin nerede ikamet ettiğinize ya da nereden bu işi yaptığınıza ehemmiyet vermezler. Önemli olan size verdiği yazı işlerinin saatinde teslim edebilmenizdir. O yüzden yazı yazarlığı işi başka ek işlere göre yapması basit fakat yazması çok zordur.

Makale işini basitçe yapabilmek amacıyla internette bir çok misal yazı bulabilirsiniz. Makale yazma işinde kendinizi geliştirebilmek amacıyla bolca basit yapmanız gerekmektedir. Çeşitli konular da, değişik başlıklar da bir çok yazı aratarak ve imla kurallarına, yazdığınız Türkçe’ye, açık ve orjinal olmasına ilgi ederek basit yapmanız gerekmektedir. Makale yazarlığının bir okulu ya da bir eğitim kurumu yoktur. O yüzden misal yazıları inceleyerek ve basit yaparak bu işi kapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*