Anket Doldurarak Para Kazan

Firmalar, siyasi partiler, sosyal deneyler ve bunun gibi bir çok olayla alakalı insanların görüşlerini öğrenmek yönünden en problemsiz ve en basit iş kolu anket doldurmaktır. Bir firma anket doldurma işi yaptırarak mamülleri ile alakalı ya da markası ile alakalı yada tamamiyle değişik bir toplum çalışması yaparak insanların neler düşündüğünü ne oranda isteklerinin olduğunu anket yolu ile öğrenebilir. Aynı prosedür siyasi partiler ve seçim dönemleri içersinde geçerlidir. Seçimlerden evvelce özel istatistik firmaları dışarıya çıkıp insanlara anketler yaparak hangi partinin daha çok oy alacağını ya da en çok hangi partiye sıcakkanlılık duyulduğunu öğrenmeye çalışırlar.

Anket doldurma işi pek rağbet gören ve gözde bir iş kolu olmamasına rağmen gençlerin genel de tercih ettiği ve kısa vakit de az da olsa para kazanabileceğiniz harçlık diye tabir ettiğimiz kadar kazanabileceğiniz miktarları elde edebilirsiniz. Firmalar anket yaptıracakları vakit genel de dönemsel olarak eleman çalıştırmaktadırlar. Sadece 3 aylık bir çalışma amacıyla 3 aylık çalışacak yeni anketörler almaktadırlar.

Anket doldurma işi ek iş arayanlar, ev hanımlarına, öğrencilere, emeklilere hem de hem çalışan hemde ek iş yapan şahıslar amacıyla uygundur. Çeşitli anket doldurma şekilleri vardır. Bunlardan bazıları ise;

– E-Mail adresinize gelen anketleri doldurarak 1 dolar ile 75 dolar arası kazanın.
– Odaklanmış kümeler ortamında yerinizi alın saatte 150 dolar kazanma şansını yakalayın.
– Telefonla anketlere katılın ve saatte 120 dolar’a kadar para kazanma fırsatınız olsun.
– Yeni mamülleri herkesten evvelce siz tecrübe edinin ve bunu eşinize dostunuza anlatmanın tadını çıkartın. Hediye mamüller sizin olsun.
– Dışarı da belli bölgeler de manuel soru sorarak anket doldurma yöntemiyle günlük doldurduğunuz her anket başına 5 dolar kazanın.

Bu ve bu tarz anket sistemleri firmaların bir çok istatistik amacıyla elde etmek istediği bulguyu basitçe elde etmelerini sağlamaktadır. Eğer ek iş olarak düşünürseniz anket doldurma işi tam size göredir. Eğer öğrenciyseniz ve harçlık kazanmak istiyorsanız da tekrar bu da size göre bir iştir. Fakat derli toplu olarak anket doldurma işleri çıkmadığı amacıyla derli toplu kazanç gerçekleştirmeyi düşünen şahıslar anket doldurma işini 2. plan da düşünmeleri gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*