Son Dakika
26 Kasım 2014 Çarşamba

2013 Engelli Devlet Memur Alımları İş İlanları

392 görüntüleme, 13 Ağustos 2013 Salı
engelli-işçi-ilanı
7.000 boş engelli kadrosuna engelli alımı yapılacak. En son devlet yoluyla edinilen tanımlamaya göre boşta çok fazla engelli devlet memuru personeli var olduğu ve bu kadronun 2013 senesinde dolduracağını beyan etmişti. Haberinde...

7.000 boş engelli kadrosuna engelli alımı yapılacak. En son devlet yoluyla edinilen tanımlamaya göre boşta çok fazla engelli devlet memuru personeli var olduğu ve bu kadronun 2013 senesinde dolduracağını beyan etmişti. Haberinde devamında ise 2013 senesinde 2. devlet memuru alımının yapılacağı Bakan Şahin yoluyla açıklandı. Özürlü devlet memuru alımının yapılacağı ve bu alımın engellilere müteveccih 1 imtihan testi olan ÖMSS ile yapılacağını bildirdi. bütün engelliler ferdi sınıflara ayrılacak ve gruplar süresince ferdi sınavlara girilerek atama edilecek.
Bunun değişmesinin nedeni ise bedensel engellilerin imtihanı daha süratle biçimde ederek uzun puanlar elde etmesi ve daha büyük rütbelerde daha süratle faaliyete girebilmeleriydi. 2013 yılına incelenip bakıldığında olaraktan 7.000 nun olduğunu ve 2013 Ekim ayında ikinci bir engelli alımı yapılacağını izah etti.

Özürlü devlet memuru imtihanına girebilmek için, 657 sayılı devlet memuru kanunun 48.maddesinin 7. bendini karşılamanız, ortaokul dereceli olmanız lazım. İş başvurusunda bulunmak için ise, dpb.gov.tr adresinde var olan mesele gereksinim formunu doldurmanız, bir tane vesikalık resim, sağlık kurulu raporunun fotokopisi ( Fotokopide olması ihtiyaç olanlar ; Özürlülük ölçütü sınıflandırılması ve sıhhatkuruluşlarından alınmış bulunması Esaslı.)

Ayrı olarak gözden kaçırmamanız lüzum olan 1 başka nokta ise, kamu kurum ve kuruluşlarına açıklanan müracaat tarihinin son mesaisine Üstte bildirilen belgeleri posta ile yollayabilirsiniz. Posta ile yollanan başvurular kabul edilecektir. Diğer merak ettiğiniz mevzuları başvuracağınız kamu kurum ve kuruluşlarına sorabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>