Çay Servisi ve Temizlik Elemanı Alımları 2016

Çay servisi ve temizlik elemanı Alımları 2016 senesinde da süratle devam etmektedir. Büyük firmaların bünyelerinde barındırdığı çay ve temizlik elemanları amacıyla genelde vasıfsız şahıslar tercih edilmektedir. Büyük firmalar bu tarz işler amacıyla genelde kendi yapısında personel olarak aldığı şahıslarla çalışmaktadırlar. Bu bireylerin bazıları çay servisi bazıları da temizlik elemanı olarak çalışmaktadırlar. Büyük firma patronlarının yer aldığı müdürlükler de çay servisi yapan şahıslar yalnızca o patrona hizmet vermektedirler.

Bir çok firmada normal personellere çay servisi yapılmamaktadır. Personellerin sosyalleşmesi birbirlerini daha iyi tanımaları amacıyla çay servisi yapılmaz. Özellikle banka şubelerinde şube aktif çalışma halindeyken mesai saatleri ortamında yeterli hizmeti sağlayabilmek amacıyla çay servisi personel doğrulusunda yapılmaktadır. Fakat büyük binalar da genel de yalnızca müdürlere ve misafirlerine servis yapılmaktadır.

Günümüz de temizlik elemanları genelde taşeron denilen çalışma şekliyle çalıştırılmaktadır. Taşeron yani diğer bir firmaya bağlı olarak banka şubelerinde, genel müdürlükler de ya da özel firmalarda çalışmanız manasına gelmektedir. Fakat taşeron işçiler personel olmadıkları amacıyla bir çok imkandan yararlanamazlar.

– Çaycı
– Temizlik Elemanı
– Mutfak Görevlisi
– Temizlik Görevlisi
– Servis Elemanı
– Garson
– Bulaşıkçı
– Temizlik Elemanı

Taşeron olarak çay servisi yapan elemanlarda vardır. Taşeron olarak çalışmak pek iyi olarak görünmese de gerçekte bir özel şirketin personeli olarak çalışmaktan bir farkı yoktur. İmkanlar yönünden bir çok noktası değişiklik göstermektedir fakat ayırıcı farkları göz önüne alındığında çay servisi ve temizlik elemanları amacıyla çok çok fark oluşturmamaktadır.

Çay servisi ve temizlik elemanı Alımları 2016 senesi ortamında de devam etmektedir. Sizde bu meslek dalında çalışmak istiyorsanız bağlantıları takip edebilirsiniz.
http://www.yenibiris.com/cay-servis-ve-temizlik-elemani-is-ilanlari

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*